| Manufacturer Part Number: | ERJ-3GEYJ1R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 154010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.3 OHM 5% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3GEYJ1R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3GEYJ1R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.3 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | -100/ +600ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3GEYJ1R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3GEYJ1R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3GEYJ1R3V is new and unused, you can buy ERJ-3GEYJ1R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3GEYJ1R3V.
| UPW1V222MHD | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1V222MHD.pdf | |
| UPW2AR47MDD | 0.47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW2AR47MDD.pdf | |
| MAL215370478E3 | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 8 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | MAL215370478E3.pdf | |
| SLP122M063A1P3 | 1200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 332 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP122M063A1P3.pdf | |
| EKMS421VSN151MP35S | 150µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS421VSN151MP35S.pdf | |
| E82D500VGS822AA50T | CAP ALUM 8200UF 50V RADIAL | E82D500VGS822AA50T.pdf | |
| 600D227F010DE4 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D227F010DE4.pdf | |
| E32D351CDS332MEA5M | 3300µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | E32D351CDS332MEA5M.pdf | |
| KMH25VN153M25X45T2 | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 33 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | KMH25VN153M25X45T2.pdf | |
| GRM31B5C2J102JW01L | 1000pF 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRM31B5C2J102JW01L.pdf | |
| 6R3X14W104MV4T | 0.10µF 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm) | 6R3X14W104MV4T.pdf | |
| CGA3E2X7R2A472K080AE | 4700pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2X7R2A472K080AE.pdf | |
| 6R3R14X475MV4T | 4.7µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 6R3R14X475MV4T.pdf | |
| GRM155R71H681KA01J | 680pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155R71H681KA01J.pdf | |
| 250R05L750KV4T | 75pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | 250R05L750KV4T.pdf |