| Manufacturer Part Number: | ERJ-3GEYJ304V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 300K OHM 5% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3GEYJ304V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3GEYJ304V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 300k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3GEYJ304V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3GEYJ304V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3GEYJ304V is new and unused, you can buy ERJ-3GEYJ304V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3GEYJ304V.
| UVP0J682MHD | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP0J682MHD.pdf | |
| UVK1E682MHD | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1E682MHD.pdf | |
| 6.3YXH680MEFCT78X11.5 | 680µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 6.3YXH680MEFCT78X11.5.pdf | |
| 35ZL470MEFCSG10X20 | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 35ZL470MEFCSG10X20.pdf | |
| UPJ2V2R2MPD | 2.2µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2V2R2MPD.pdf | |
| 250BXC33MEFCG412.5X16 | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 250BXC33MEFCG412.5X16.pdf | |
| MAL203839221E3 | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203839221E3.pdf | |
| UKL1C222KHD1TN | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1C222KHD1TN.pdf | |
| EKMH630VSN562MA35S | 5600µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 44 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH630VSN562MA35S.pdf | |
| 101C232T250CH2B | ALUM-SCREW TERMINAL | 101C232T250CH2B.pdf | |
| MLS212M060EA1A | 2100µF 60V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 72 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS212M060EA1A.pdf | |
| SMG450VBR47M10X12LL | 0.47µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 846.383 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SMG450VBR47M10X12LL.pdf | |
| LPW332M1VN25V-W | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 176 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPW332M1VN25V-W.pdf | |
| EET-UQ2G331JA | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2G331JA.pdf | |
| C1210C104J1RACTU | 0.10µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C104J1RACTU.pdf |