| Manufacturer Part Number: | ERJ-3LWFR010V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.01 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3LWFR010V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3LWFR010V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.01 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.026" (0.65mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3LWFR010V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3LWFR010V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3LWFR010V is new and unused, you can buy ERJ-3LWFR010V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3LWFR010V.
| UHE0J331MED | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UHE0J331MED.pdf | |
| SLPX103M035C7P3 | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 53 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX103M035C7P3.pdf | |
| MAL215099706E3 | 470µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | MAL215099706E3.pdf | |
| UWZ1H470MCL1GS | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWZ1H470MCL1GS.pdf | |
| 16RX30330MT78X11.5 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C | 16RX30330MT78X11.5.pdf | |
| UVK1J101MPD1TA | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1J101MPD1TA.pdf | |
| 50ZL150MEFC10X12.5 | 150µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 50ZL150MEFC10X12.5.pdf | |
| 107TMA025M | 100µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.653 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 107TMA025M.pdf | |
| CG751T200V3C | 750µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 102 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CG751T200V3C.pdf | |
| E37F501CPN332MDD0M | 3300µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 32 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | E37F501CPN332MDD0M.pdf | |
| EET-HC2W561LA | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 326 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2W561LA.pdf | |
| C0805F102K1RACAUTO | 1000pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805F102K1RACAUTO.pdf | |
| C3216X7R2A105K160AE | 1µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X7R2A105K160AE.pdf | |
| C317C101G2G5TA | 100pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm) | C317C101G2G5TA.pdf | |
| C0603C0G1E220K030BA | 22pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603C0G1E220K030BA.pdf |