| Manufacturer Part Number: | ERJ-3RBD1652V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 16.5KOHM 0.5% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3RBD1652V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3RBD1652V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 16.5k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3RBD1652V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3RBD1652V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3RBD1652V is new and unused, you can buy ERJ-3RBD1652V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3RBD1652V.
| UWX1E101MCL1GB | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWX1E101MCL1GB.pdf | |
| 860080474011 | 270µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 860080474011.pdf | |
| UKL1H331MHD1TO | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1H331MHD1TO.pdf | |
| ECA-0JM331B | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-0JM331B.pdf | |
| EEA-FC1A820 | 82µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-FC1A820.pdf | |
| UPM2A100MED | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM2A100MED.pdf | |
| UMP1H2R2MDD1TE | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMP1H2R2MDD1TE.pdf | |
| UFG1K220MPM | 22µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1K220MPM.pdf | |
| UFW0J472MHD | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW0J472MHD.pdf | |
| ESMG451ELL330MLN3S | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG451ELL330MLN3S.pdf | |
| UUG2E680MRQ6ZD | 68µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG2E680MRQ6ZD.pdf | |
| MAL213244102E3 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 280 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL213244102E3.pdf | |
| 380LQ821M315K452 | 820µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 243 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ821M315K452.pdf | |
| B43504B9397M80 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 220 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B9397M80.pdf | |
| E32D351HPN871TD79M | 870µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | E32D351HPN871TD79M.pdf |