| Manufacturer Part Number: | ERJ-3RBD2052V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 20.5KOHM 0.5% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3RBD2052V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3RBD2052V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 20.5k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3RBD2052V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3RBD2052V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3RBD2052V is new and unused, you can buy ERJ-3RBD2052V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3RBD2052V.
| UKA1A221MED1TD | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1A221MED1TD.pdf | |
| EEA-GA1H6R8 | 6.8µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1H6R8.pdf | |
| LGG2G221MELZ35 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2G221MELZ35.pdf | |
| 381LX101M450H022 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX101M450H022.pdf | |
| EGPD630ELL102ML25H | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 38 mOhm | EGPD630ELL102ML25H.pdf | |
| B41231B9228M | 2200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B41231B9228M.pdf | |
| UBW1A221MPD1TD | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 135°C | UBW1A221MPD1TD.pdf | |
| ECE-A1VKS3R3B | 3.3µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1VKS3R3B.pdf | |
| 100YXG470MEFCGC16X25 | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 100YXG470MEFCGC16X25.pdf | |
| MALREKA00JS433F00K | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 80 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00JS433F00K.pdf | |
| ESMG201ELL221MMP1S | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG201ELL221MMP1S.pdf | |
| UBX2V100MHL | 10µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX2V100MHL.pdf | |
| EKMM451VSN680MQ20S | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM451VSN680MQ20S.pdf | |
| EEU-TA1C472 | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1C472.pdf | |
| 381LX333M010J452 | 33000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX333M010J452.pdf |