| Manufacturer Part Number: | ERJ-3RQF3R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 59957 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.3 OHM 1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3RQF3R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3RQF3R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.3 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3RQF3R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3RQF3R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3RQF3R3V is new and unused, you can buy ERJ-3RQF3R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3RQF3R3V.
| ECA-1AM221 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1AM221.pdf | |
| EKMG500ELL331MJ16S | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG500ELL331MJ16S.pdf | |
| LGR2W121MELB30 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2W121MELB30.pdf | |
| EKZN630ELL271MJ20S | 270µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN630ELL271MJ20S.pdf | |
| 225NPS035M | 2.2µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 105.5 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 225NPS035M.pdf | |
| 336BPA050M | 33µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 7.033 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 336BPA050M.pdf | |
| ELXV250ELL182MK35S | 1800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV250ELL182MK35S.pdf | |
| B41691A5477Q7 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 210 mOhm @ 100Hz | B41691A5477Q7.pdf | |
| B43231A277M | 270µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231A277M.pdf | |
| B43504A2397M2 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 330 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A2397M2.pdf | |
| B43601B9277M62 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 400 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B9277M62.pdf | |
| EKMM251VNN821MR40T | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM251VNN821MR40T.pdf | |
| EKMH351VNN561MA45T | 560µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 444 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH351VNN561MA45T.pdf | |
| EKMH251VQT222MB63T | 2200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 113 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH251VQT222MB63T.pdf | |
| 36DX763G040DC2A | 76000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX763G040DC2A.pdf |