| Manufacturer Part Number: | ERJ-3RQF3R9V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.9 OHM 1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3RQF3R9V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3RQF3R9V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.9 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3RQF3R9V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3RQF3R9V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3RQF3R9V is new and unused, you can buy ERJ-3RQF3R9V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3RQF3R9V.
| EEE-FK1A220R | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1A220R.pdf | |
| UCD1C680MCL1GS | 68µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCD1C680MCL1GS.pdf | |
| LNR1A474MSE | 470000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNR1A474MSE.pdf | |
| LNUN7222MSEH | 2200µF 525V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNUN7222MSEH.pdf | |
| 6.3SKV1000M10X10.5 | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | 6.3SKV1000M10X10.5.pdf | |
| 25RX301000M12.5X20 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 130°C | 25RX301000M12.5X20.pdf | |
| 227CKE250M | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.13 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 227CKE250M.pdf | |
| 128LMB100M2BE | ELECTROLYTIC | 128LMB100M2BE.pdf | |
| 25YXH3300MEFC16X31.5 | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25YXH3300MEFC16X31.5.pdf | |
| B43305G2128M87 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305G2128M87.pdf | |
| 80D332P063JE2DE3 | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 80D332P063JE2DE3.pdf | |
| ECE-T1HA393FA | 39000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 14 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | ECE-T1HA393FA.pdf | |
| 500X18W104MV4E | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.124" L x 0.063" W (3.15mm x 1.60mm) | 500X18W104MV4E.pdf | |
| CL05A435MR5NWNC | 4.3µF 4V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05A435MR5NWNC.pdf | |
| GRM0225C1E6R1WDAEL | 6.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E6R1WDAEL.pdf |