| Manufacturer Part Number: | ERJ-3RQFR22V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 49010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.22 OHM 1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3RQFR22V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3RQFR22V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.22 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3RQFR22V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3RQFR22V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3RQFR22V is new and unused, you can buy ERJ-3RQFR22V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3RQFR22V.
| LAQ2G390MELZ25 | 39µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAQ2G390MELZ25.pdf | |
| LGX2H121MELZ50 | 120µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2H121MELZ50.pdf | |
| ECE-V0GS220SR | 22µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | ECE-V0GS220SR.pdf | |
| URZ1E4R7MDD1TD | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1E4R7MDD1TD.pdf | |
| UWD1H680MCL1GS | 68µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UWD1H680MCL1GS.pdf | |
| ESG336M450AM2AA | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.3 Ohm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C | ESG336M450AM2AA.pdf | |
| 10MS7220MEFCTA8X7 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 10MS7220MEFCTA8X7.pdf | |
| ELXV800ELL180MFB5D | 18µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXV800ELL180MFB5D.pdf | |
| URS0J470MDD | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS0J470MDD.pdf | |
| AFC108M10G24T-F | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 360 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC108M10G24T-F.pdf | |
| UVP1V221MHD | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1V221MHD.pdf | |
| B41851A9337M | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 500 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41851A9337M.pdf | |
| 227LBB350M2DC | 220µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.13036 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 227LBB350M2DC.pdf | |
| B43501C5157M87 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 880 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501C5157M87.pdf | |
| B41458B7220M3 | 220000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41458B7220M3.pdf |