| Manufacturer Part Number: | ERJ-3RQFR39V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 29010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.39 OHM 1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3RQFR39V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3RQFR39V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.39 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3RQFR39V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3RQFR39V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3RQFR39V is new and unused, you can buy ERJ-3RQFR39V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3RQFR39V.
| SEK102M010ST | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 290 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | SEK102M010ST.pdf | |
| 478LBA035M2CC | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 141.09 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 478LBA035M2CC.pdf | |
| 35YXH33MEFC5X11 | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 35YXH33MEFC5X11.pdf | |
| USW1C220MDD1TP | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USW1C220MDD1TP.pdf | |
| ELXZ250ETC101MFB5D | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXZ250ETC101MFB5D.pdf | |
| 25ML100MEFC8X7 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 25ML100MEFC8X7.pdf | |
| UPJ1E221MPD | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPJ1E221MPD.pdf | |
| UST1A221MDD | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UST1A221MDD.pdf | |
| USH1E3R3MED | 3.3µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USH1E3R3MED.pdf | |
| 228RSS016M | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 158.3 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | 228RSS016M.pdf | |
| MAL215099016E3 | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | MAL215099016E3.pdf | |
| LKS1V153MESB | 15000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1V153MESB.pdf | |
| B43540A9477M2 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9477M2.pdf | |
| MAL215972821E3 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 290 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215972821E3.pdf | |
| ESMG100ELL333MQ40S | 33000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG100ELL333MQ40S.pdf |