| Manufacturer Part Number: | ERJ-3RQJR33V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 29010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.33 OHM 5% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3RQJR33V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3RQJR33V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.33 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3RQJR33V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3RQJR33V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3RQJR33V is new and unused, you can buy ERJ-3RQJR33V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3RQJR33V.
| ECA-1VM470I | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1VM470I.pdf | |
| EET-HC2S271LA | 270µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 675 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2S271LA.pdf | |
| UUL1C331MNL1GS | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUL1C331MNL1GS.pdf | |
| 25ZLH2200MEFC16X20 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25ZLH2200MEFC16X20.pdf | |
| MALREKA00AA315D00K | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.77 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00AA315D00K.pdf | |
| 250LLE3R3MEFCT16.3X11 | 3.3µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 250LLE3R3MEFCT16.3X11.pdf | |
| UKL2A0R1KDD | 0.1µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2A0R1KDD.pdf | |
| B43866C1476M | 47µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | B43866C1476M.pdf | |
| AFK337M06E16B-F | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 260 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK337M06E16B-F.pdf | |
| EKXJ161ELL331MU40S | 330µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ161ELL331MU40S.pdf | |
| AEB107M2CS44T-F | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | AEB107M2CS44T-F.pdf | |
| 672D397H040DS5R | 390µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D397H040DS5R.pdf | |
| 381LX331M315K032 | 330µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX331M315K032.pdf | |
| B43540A5227M2 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 440 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A5227M2.pdf | |
| B43508C9227M80 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 560 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508C9227M80.pdf |