| Manufacturer Part Number: | ERJ-3RSFR12V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 69010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.12 OHM 1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3RSFR12V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3RSFR12V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.12 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3RSFR12V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3RSFR12V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3RSFR12V is new and unused, you can buy ERJ-3RSFR12V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3RSFR12V.
| EEE-HA1V470UP | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA1V470UP.pdf | |
| EEA-GA1A221H | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1A221H.pdf | |
| UPS0J681MPD1TD | 680µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS0J681MPD1TD.pdf | |
| 63LSW100000MNB77X141 | 100000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 105°C | 63LSW100000MNB77X141.pdf | |
| 158CKS010M | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 243.2 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 158CKS010M.pdf | |
| UBT2C470MHD | 47µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | UBT2C470MHD.pdf | |
| B43501D2227M80 | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 450 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501D2227M80.pdf | |
| E92F3J1VSN561MR65T | 560µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 178 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F3J1VSN561MR65T.pdf | |
| B43305B9687M82 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 200 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B9687M82.pdf | |
| E36D551HPN512TEK4M | 5100µF 550V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D551HPN512TEK4M.pdf | |
| ECE-T1CP104EA | 100000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 15 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-T1CP104EA.pdf | |
| B41042A4127M | 120µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41042A4127M.pdf | |
| C2012JB1V106K085AC | 10µF 35V Ceramic Capacitor JB 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012JB1V106K085AC.pdf | |
| CL10C4R7BB8NNNC | 4.7pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10C4R7BB8NNNC.pdf | |
| C1608X7R1H154K080AB | 0.15µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X7R1H154K080AB.pdf |