| Manufacturer Part Number: | ERJ-3RSJR15V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 29010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.15 OHM 5% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3RSJR15V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3RSJR15V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.15 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3RSJR15V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3RSJR15V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3RSJR15V is new and unused, you can buy ERJ-3RSJR15V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3RSJR15V.
| UWD1A102MCL1GS | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UWD1A102MCL1GS.pdf | |
| AVE107M16X16T-F | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3.32 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE107M16X16T-F.pdf | |
| LNT1H103MSE | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT1H103MSE.pdf | |
| UVZ2V3R3MPD1TD | 3.3µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2V3R3MPD1TD.pdf | |
| LGY1K102MELZ25 | 1000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1K102MELZ25.pdf | |
| 25ZLG47MEFCTZ6.3X7 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25ZLG47MEFCTZ6.3X7.pdf | |
| MALREKA05PB133P00K | 3.3µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 80.4 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05PB133P00K.pdf | |
| 400LLE1.2MEFC8X9 | 1.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 400LLE1.2MEFC8X9.pdf | |
| MAL213638121E3 | 120µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | MAL213638121E3.pdf | |
| MAL213634472E3 | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213634472E3.pdf | |
| B43501A1337M62 | 330µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 350 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A1337M62.pdf | |
| B43540G2687M67 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540G2687M67.pdf | |
| 25MXC33000MEFCSN30X50 | 33000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 25MXC33000MEFCSN30X50.pdf | |
| 36D432F200DD2A | 4300µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36D432F200DD2A.pdf | |
| UPW1H331MPH | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1H331MPH.pdf |