| Manufacturer Part Number: | ERJ-6BQFR22V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 34010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.22 OHM 1% 1/3W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6BQFR22V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6BQFR22V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.22 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6BQFR22V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6BQFR22V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6BQFR22V is new and unused, you can buy ERJ-6BQFR22V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6BQFR22V.
| ECA-1EHG470 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-1EHG470.pdf | |
| MAL213816472E3 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 76 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL213816472E3.pdf | |
| CGS122T250V3C | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 80 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS122T250V3C.pdf | |
| 515D475M350CD6AE3 | 4.7µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D475M350CD6AE3.pdf | |
| MALREKE00DE222SG0K | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 9.043 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00DE222SG0K.pdf | |
| B41890A5127M | 120µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 138 mOhm @ 10kHz | B41890A5127M.pdf | |
| TE1407-E3 | 10µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1407-E3.pdf | |
| ELXM451VSN221MA35S | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM451VSN221MA35S.pdf | |
| B43601E2188M | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 50 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2188M.pdf | |
| B43508A2278M2 | 2700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 45 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2278M2.pdf | |
| MLS103M020EA0D | 10000µF 20V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 56 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS103M020EA0D.pdf | |
| ECO-S1JA272DA | 2700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 104 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1JA272DA.pdf | |
| UPB1HR47MDD | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB1HR47MDD.pdf | |
| ECA-2AMR47B | 0.47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2AMR47B.pdf | |
| CL05B272KB5NNNC | 2700pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05B272KB5NNNC.pdf |