| Manufacturer Part Number: | ERJ-6BQFR33V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.33 OHM 1% 1/3W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6BQFR33V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6BQFR33V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.33 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6BQFR33V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6BQFR33V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6BQFR33V is new and unused, you can buy ERJ-6BQFR33V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6BQFR33V.
| 860010680025 | 1200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010680025.pdf | |
| ELXV6R3ETD122MJ20S | 1200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV6R3ETD122MJ20S.pdf | |
| AVS476M50G24T-F | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4.2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS476M50G24T-F.pdf | |
| 516D106M160MN6AE3 | 10µF 160V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D106M160MN6AE3.pdf | |
| 159LBB025M2CE | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 33.16 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 159LBB025M2CE.pdf | |
| LAKW6151MELA40 | 150µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAKW6151MELA40.pdf | |
| 380LQ122M200J052 | SNAPMOUNTS | 380LQ122M200J052.pdf | |
| MAL215886333E3 | 33000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 36 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215886333E3.pdf | |
| MAL212327689 | 68µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 4.7 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212327689.pdf | |
| MAL210213103E3 | 10000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 17 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210213103E3.pdf | |
| MLP131M420EK1D | 130µF 420V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 1.32 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP131M420EK1D.pdf | |
| UVR2F4R7MPA | 4.7µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2F4R7MPA.pdf | |
| MVE25VE222MM22TR | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 211 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | MVE25VE222MM22TR.pdf | |
| CC0603KRX7R9BB104 | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CC0603KRX7R9BB104.pdf | |
| C0603C102J5RACTU | 1000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C102J5RACTU.pdf |