| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF1074V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 60470 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.07M OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF1074V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF1074V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.07M | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF1074V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF1074V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF1074V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF1074V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF1074V.
| ELXY350ELL222ML35S | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXY350ELL222ML35S.pdf | |
| UPM1K270MED1TD | 27µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1K270MED1TD.pdf | |
| AHA105M50B12B-F | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 199 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AHA105M50B12B-F.pdf | |
| UPJ1C182MHD6 | 1800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1C182MHD6.pdf | |
| B41896C7158M | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 101 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 125°C | B41896C7158M.pdf | |
| 420BXW47MEFC12.5X30 | 47µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 420BXW47MEFC12.5X30.pdf | |
| B43305A5157M | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 900 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A5157M.pdf | |
| ELXM451VSN331MA45S | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM451VSN331MA45S.pdf | |
| 601D437G040JE7 | 430µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D437G040JE7.pdf | |
| B43584B4478M3 | 4700µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 25 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43584B4478M3.pdf | |
| B43456A4129M7 | 12000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43456A4129M7.pdf | |
| LXY35VB82RM6X15LL | 82µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | LXY35VB82RM6X15LL.pdf | |
| B41828A4108M | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41828A4108M.pdf | |
| CL10B223KB8NFNC | 0.022µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10B223KB8NFNC.pdf | |
| GCM1885C1H271JA16D | 270pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GCM1885C1H271JA16D.pdf |