| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF1130V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 44010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 113 OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF1130V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF1130V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 113 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF1130V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF1130V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF1130V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF1130V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF1130V.
| EKZE250ELL471MJ16S | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EKZE250ELL471MJ16S.pdf | |
| EMZA250ADA470MF61G | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMZA250ADA470MF61G.pdf | |
| EMVA350GDA102MLH0S | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA350GDA102MLH0S.pdf | |
| 860160672002 | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 860160672002.pdf | |
| 383LX681M400N052 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 244 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | 383LX681M400N052.pdf | |
| UCX1E122MNS1ZD | 1200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 50 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1E122MNS1ZD.pdf | |
| E37F351CPN562MDD0M | 5600µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 16 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | E37F351CPN562MDD0M.pdf | |
| 861111483006 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 861111483006.pdf | |
| LNC2G392MSEG | 3900µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNC2G392MSEG.pdf | |
| 157CKS050M | 150µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.1052 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 157CKS050M.pdf | |
| EKMQ201ELL121MK25S | 120µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can | EKMQ201ELL121MK25S.pdf | |
| MAL214895336E3 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214895336E3.pdf | |
| MAL204865103E3 | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL204865103E3.pdf | |
| 380LQ122M160K032 | SNAPMOUNTS | 380LQ122M160K032.pdf | |
| B43231D2827M | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231D2827M.pdf |