| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF1274V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 54010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.27M OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF1274V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF1274V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.27M | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF1274V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF1274V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF1274V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF1274V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF1274V.
| EEE-TG1H100P | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.6 Ohm @ 100kHz 1000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1H100P.pdf | |
| UWD0J331MCL1GS | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UWD0J331MCL1GS.pdf | |
| LGX2W151MELA30 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2W151MELA30.pdf | |
| LGN2Z561MELY40 | 560µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2Z561MELY40.pdf | |
| EEE-TK1H102AM | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 140 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TK1H102AM.pdf | |
| 400MXG150MEFCSN20X40 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400MXG150MEFCSN20X40.pdf | |
| B43501A9107M80 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 660 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A9107M80.pdf | |
| ESMH201VQT152MB30T | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 166 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH201VQT152MB30T.pdf | |
| MAL210417151E3 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 735 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210417151E3.pdf | |
| E36D401LPN152TCA5M | 1500µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D401LPN152TCA5M.pdf | |
| MAL209637102E3 | 1000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 238 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209637102E3.pdf | |
| B41041A9476M | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41041A9476M.pdf | |
| C0603C0G1H560J030BA | 56pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603C0G1H560J030BA.pdf | |
| C0603X6S1C472M030BA | 4700pF 16V Ceramic Capacitor X6S 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603X6S1C472M030BA.pdf | |
| GRT21BC81E335KE13L | 3.3µF 25V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRT21BC81E335KE13L.pdf |