| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF14R0V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 54010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 14 OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF14R0V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF14R0V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 14 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF14R0V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF14R0V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF14R0V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF14R0V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF14R0V.
| UKT0J471MPD1TD | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT0J471MPD1TD.pdf | |
| UES1V330MPM1TD | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1V330MPM1TD.pdf | |
| UCS2V6R8MPD | 6.8µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCS2V6R8MPD.pdf | |
| EKY-500ETC220ME11D | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKY-500ETC220ME11D.pdf | |
| UPS1V470MED | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1V470MED.pdf | |
| UPW1A221MED6TA | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1A221MED6TA.pdf | |
| UES0J101MPM | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES0J101MPM.pdf | |
| UFG1A221MPM | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1A221MPM.pdf | |
| AFK336M25D16T-F | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 360 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK336M25D16T-F.pdf | |
| EKZE800ELL471MK35S | 470µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE800ELL471MK35S.pdf | |
| B41896C5158M | 1500µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 143 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 125°C | B41896C5158M.pdf | |
| MAL213290509E3 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 670 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL213290509E3.pdf | |
| E80D160VNN153AA30N | CAP ALUM 15000UF 16V RADIAL | E80D160VNN153AA30N.pdf | |
| MAL250057122E3 | 1200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 100 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL250057122E3.pdf | |
| MLP132M150EB1D | 1300µF 150V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 143 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP132M150EB1D.pdf |