| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF14R7V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 29010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 14.7 OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF14R7V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF14R7V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 14.7 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF14R7V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF14R7V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF14R7V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF14R7V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF14R7V.
| EEV-EB2W3R3Q | 3.3µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4000 Hrs @ 105°C | EEV-EB2W3R3Q.pdf | |
| 860011381013 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860011381013.pdf | |
| LNX2W122MSEF | 1200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20000 Hrs @ 85°C | LNX2W122MSEF.pdf | |
| 35YXG220MEFC10X12.5 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 35YXG220MEFC10X12.5.pdf | |
| 860080275019 | 1800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 860080275019.pdf | |
| UCS2D151MHD1TN | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCS2D151MHD1TN.pdf | |
| 50NXA10MEFC5X11 | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 50NXA10MEFC5X11.pdf | |
| MAL203833102E3 | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | MAL203833102E3.pdf | |
| ELXY250ETE102MK25S | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXY250ETE102MK25S.pdf | |
| MAL213961159E3 | 15µF 50V Aluminum Capacitors Nonstandard SMD 2000 Hrs @ 105°C | MAL213961159E3.pdf | |
| B43601A9107M82 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.09 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A9107M82.pdf | |
| 400MXC150MEFCSN22X40 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400MXC150MEFCSN22X40.pdf | |
| 315USC390MEFCSN30X30 | 390µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 315USC390MEFCSN30X30.pdf | |
| UHE1A102MPT | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHE1A102MPT.pdf | |
| B41821A7476M | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.9 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | B41821A7476M.pdf |