| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF1544V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 54010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.54M OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF1544V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF1544V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.54M | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF1544V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF1544V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF1544V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF1544V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF1544V.
| EEV-FK1V681Q | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1V681Q.pdf | |
| ECA-1HHG100E | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-1HHG100E.pdf | |
| UVP1C101MPD1TA | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1C101MPD1TA.pdf | |
| SEK4R7M100ST | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 28.23 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | SEK4R7M100ST.pdf | |
| UTS1H0R1MDD1TP | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTS1H0R1MDD1TP.pdf | |
| 25YXG2200MEFCGC18X20 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 25YXG2200MEFCGC18X20.pdf | |
| MALREKB00JG415H00K | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 120 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00JG415H00K.pdf | |
| ESMG401ELL470MLN3S | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG401ELL470MLN3S.pdf | |
| EMVY250GTR102MLH0S | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMVY250GTR102MLH0S.pdf | |
| 827LBB160M2CE | 820µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 202.18 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 827LBB160M2CE.pdf | |
| LAK2G181MELB30 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAK2G181MELB30.pdf | |
| B43305F2567M87 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 230 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305F2567M87.pdf | |
| MAL215983271E3 | 270µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 880 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215983271E3.pdf | |
| E32D500HPS104MDA5M | 100000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6.8 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D500HPS104MDA5M.pdf | |
| MAL210415332E3 | 3300µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 42 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210415332E3.pdf |