| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF1824V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 54010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.82M OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF1824V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF1824V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.82M | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF1824V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF1824V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF1824V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF1824V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF1824V.
| EEU-FC1C471 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1C471.pdf | |
| ESW107M050AG3AA | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 234 mOhm @ 100kHz 4000 Hrs @ 105°C | ESW107M050AG3AA.pdf | |
| EMVY350GDA471MLH0S | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMVY350GDA471MLH0S.pdf | |
| ECO-S2AA122BA | 1200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 152 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2AA122BA.pdf | |
| UVK1HR33MDD | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1HR33MDD.pdf | |
| UHV1A331MED | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHV1A331MED.pdf | |
| 63ZL82MEFCT78X16 | 82µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 63ZL82MEFCT78X16.pdf | |
| MALREKE00PB322EN0K | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 844 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | MALREKE00PB322EN0K.pdf | |
| 475BPA050M | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 49.383 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 475BPA050M.pdf | |
| UUH1C471MNQ1MS | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | UUH1C471MNQ1MS.pdf | |
| MAL215099003E3 | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | MAL215099003E3.pdf | |
| SLPX103M035A9P3 | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 53 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX103M035A9P3.pdf | |
| 63ZL1500MEFCGC18X40 | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 63ZL1500MEFCGC18X40.pdf | |
| EKMM251VSN331MQ30S | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM251VSN331MQ30S.pdf | |
| B43540G2827M62 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 90 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540G2827M62.pdf |