| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF19R6V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 54010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 19.6 OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF19R6V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF19R6V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 19.6 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF19R6V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF19R6V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF19R6V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF19R6V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF19R6V.
| UBT1H4R7MPD1TD | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | UBT1H4R7MPD1TD.pdf | |
| SLPX123M063E9P3 | 12000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 33 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX123M063E9P3.pdf | |
| LAR2D122MELC30 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAR2D122MELC30.pdf | |
| 80MXG2200MEFCSN22X35 | 2200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 80MXG2200MEFCSN22X35.pdf | |
| B43858C5335M | 3.3µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858C5335M.pdf | |
| 200BXC100MEFCGC16X20 | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 200BXC100MEFCGC16X20.pdf | |
| TVA1503 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1503.pdf | |
| 381LX331M250H022 | SNAPMOUNTS | 381LX331M250H022.pdf | |
| B43601D5227M67 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 490 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601D5227M67.pdf | |
| 39D107G050EJ7 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D107G050EJ7.pdf | |
| ESMH401VSN122MA80S | 1200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 207 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH401VSN122MA80S.pdf | |
| CGS612U050R4C | 6100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS612U050R4C.pdf | |
| ECE-P2EP272HA | 2700µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 74 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-P2EP272HA.pdf | |
| 381EL821M200A022 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 220 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 105°C | 381EL821M200A022.pdf | |
| EET-HC2G331KF | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 553 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2G331KF.pdf |