| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF26R7V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 59010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 26.7 OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF26R7V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF26R7V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 26.7 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF26R7V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF26R7V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF26R7V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF26R7V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF26R7V.
| ELXZ630ELL101MH15D | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXZ630ELL101MH15D.pdf | |
| UVR1J331MPD | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1J331MPD.pdf | |
| UCD1C470MCL1GS | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCD1C470MCL1GS.pdf | |
| UPJ2D3R3MPD1TD | 3.3µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2D3R3MPD1TD.pdf | |
| UWD0J151MCL1GS | 150µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UWD0J151MCL1GS.pdf | |
| UVY2AR33MDD | 0.33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2AR33MDD.pdf | |
| UPS0J220MDD | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS0J220MDD.pdf | |
| MALREKA05BA333D00K | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 800 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05BA333D00K.pdf | |
| ULD2C6R8MED | 6.8µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | ULD2C6R8MED.pdf | |
| AVS226M50D16B-F | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10.6 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS226M50D16B-F.pdf | |
| MAL214051479E3 | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 125°C | MAL214051479E3.pdf | |
| MAL213654332E3 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL213654332E3.pdf | |
| UUG2W330MNQ1MS | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG2W330MNQ1MS.pdf | |
| B43508F2108M2 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508F2108M2.pdf | |
| ECO-S1CP183BA | 18000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 46 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S1CP183BA.pdf |