| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF34R8V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 29010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 34.8 OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF34R8V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF34R8V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 34.8 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF34R8V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF34R8V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF34R8V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF34R8V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF34R8V.
| LLS1C393MELB | 39000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1C393MELB.pdf | |
| B41851A8476M | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41851A8476M.pdf | |
| UWJ1E100MCL1GB | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWJ1E100MCL1GB.pdf | |
| 10ML470MEFCT78X9 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10ML470MEFCT78X9.pdf | |
| UPV1E330MFD1TA | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1E330MFD1TA.pdf | |
| UBT1H4R7MPD | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | UBT1H4R7MPD.pdf | |
| B41858C4228M | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 41 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C4228M.pdf | |
| EEU-TA1H331SB | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1H331SB.pdf | |
| MALREKB05JG233X00K | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 8.04 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05JG233X00K.pdf | |
| 30D186M035BA2A | 18µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 30D186M035BA2A.pdf | |
| 50YXH2200MEFC18X35.5 | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50YXH2200MEFC18X35.5.pdf | |
| 107CKE350M | 100µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 3.3157 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 107CKE350M.pdf | |
| 380LX182M080H032 | 1800µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 147 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX182M080H032.pdf | |
| LGJ2E151MELA | 150µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGJ2E151MELA.pdf | |
| MAL211927331E3 | 330µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 430 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211927331E3.pdf |