| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF6343V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 31222 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 634K OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF6343V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF6343V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 634k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF6343V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF6343V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF6343V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF6343V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF6343V.
| EEU-FR1J470 | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1J470.pdf | |
| UVK1H471MPD1TD | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1H471MPD1TD.pdf | |
| UZG1HR33MCL1GB | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UZG1HR33MCL1GB.pdf | |
| EKMG100ELL221MF11D | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG100ELL221MF11D.pdf | |
| 476CKH063M | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3.1746 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 476CKH063M.pdf | |
| 35ZL150MTA8X11.5 | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 35ZL150MTA8X11.5.pdf | |
| EKMQ630ELL102ML25S | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ630ELL102ML25S.pdf | |
| URZ2E680MHD | 68µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ2E680MHD.pdf | |
| B43540A2397M2 | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 230 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2397M2.pdf | |
| B43254D1567M | 560µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254D1567M.pdf | |
| 380LQ391M420K042 | SNAPMOUNTS | 380LQ391M420K042.pdf | |
| MALIEYH07BC547C02K | 47000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 25 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07BC547C02K.pdf | |
| B43231A6337M | 330µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231A6337M.pdf | |
| CG103U050X4C | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 13 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CG103U050X4C.pdf | |
| SMH50VS682M30X35T2 | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 49 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMH50VS682M30X35T2.pdf |