| Manufacturer Part Number: | ERJ-6GEYJ130V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13 OHM 5% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6GEYJ130V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6GEYJ130V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6GEYJ130V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6GEYJ130V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6GEYJ130V is new and unused, you can buy ERJ-6GEYJ130V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6GEYJ130V.
| EKZH350ELL222ML25S | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EKZH350ELL222ML25S.pdf | |
| 200LLE27MEFC10X16 | 27µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C | 200LLE27MEFC10X16.pdf | |
| USA1A220MDD | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USA1A220MDD.pdf | |
| UKT1H0R1MDD | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1H0R1MDD.pdf | |
| ELXY500ETD121MJ16S | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXY500ETD121MJ16S.pdf | |
| B43858A4225M | 2.2µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858A4225M.pdf | |
| MALREKB05DC410C00K | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 320 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05DC410C00K.pdf | |
| B41890A7127M | 120µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 138 mOhm @ 10kHz | B41890A7127M.pdf | |
| UHD1V182MHD1TN | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHD1V182MHD1TN.pdf | |
| 380LQ332M050H012 | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 151 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ332M050H012.pdf | |
| B43540A9107M67 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 640 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9107M67.pdf | |
| E81D100VNN153MQ40T | CAP ALUM 15000UF 10V RADIAL | E81D100VNN153MQ40T.pdf | |
| EKMH6R3VSN473MQ50T | 47000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 21 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH6R3VSN473MQ50T.pdf | |
| MAL215957181E3 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215957181E3.pdf | |
| HVMLS401M100EK1C | 400µF 100V Aluminum Capacitors FlatPack 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS401M100EK1C.pdf |