| Manufacturer Part Number: | ERJ-6GEYJ354V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 350K OHM 5% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6GEYJ354V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6GEYJ354V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 350k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6GEYJ354V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6GEYJ354V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6GEYJ354V is new and unused, you can buy ERJ-6GEYJ354V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6GEYJ354V.
| SLPX103M063H7P3 | 10000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 40 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX103M063H7P3.pdf | |
| UWZ1E330MCL1GB | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWZ1E330MCL1GB.pdf | |
| UVR1V220MDD1TD | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1V220MDD1TD.pdf | |
| LGUW6121MELA | 120µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGUW6121MELA.pdf | |
| UFW1A103MHD | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1A103MHD.pdf | |
| LNX2V392MSEG | 3900µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20000 Hrs @ 85°C | LNX2V392MSEG.pdf | |
| MAL211657339E3 | 33µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211657339E3.pdf | |
| MAL213665681E3 | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | MAL213665681E3.pdf | |
| TE1303.3 | 8µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1303.3.pdf | |
| EMVH161ATR680MMN0S | 68µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C | EMVH161ATR680MMN0S.pdf | |
| MAL214638681E3 | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | MAL214638681E3.pdf | |
| LGY2Z331MELZ | 330µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2Z331MELZ.pdf | |
| 678D108M040ER4D | 1000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can 80 mOhm @ 20Hz 4000 Hrs @ 105°C | 678D108M040ER4D.pdf | |
| UPHW6181MHD | 180µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPHW6181MHD.pdf | |
| E81D500VQT393MB80T | CAP ALUM 39000UF 50V RADIAL | E81D500VQT393MB80T.pdf |