| Manufacturer Part Number: | ERJ-6RQJR22V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.22 OHM 5% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6RQJR22V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6RQJR22V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.22 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6RQJR22V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6RQJR22V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6RQJR22V is new and unused, you can buy ERJ-6RQJR22V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6RQJR22V.
| LGU2D561MELB | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2D561MELB.pdf | |
| ELXZ350ELL681MK20S | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXZ350ELL681MK20S.pdf | |
| EEA-FC1V120H | 12µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-FC1V120H.pdf | |
| UPM1J180MED | 18µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1J180MED.pdf | |
| SLPX183M010C3P3 | 18000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 41 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX183M010C3P3.pdf | |
| B41858D7158M | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 30 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858D7158M.pdf | |
| 16PK10000MEFCGC16X31.5 | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 16PK10000MEFCGC16X31.5.pdf | |
| 385MXC100MEFCSN25X25 | 100µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 385MXC100MEFCSN25X25.pdf | |
| B43231F9227M | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231F9227M.pdf | |
| ESMH500VNN153MA45T | 15000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 22 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH500VNN153MA45T.pdf | |
| B43505A9227M7 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A9227M7.pdf | |
| B41605A8208M9 | 2000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 35 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41605A8208M9.pdf | |
| ETXH201VSN122MB35S | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | ETXH201VSN122MB35S.pdf | |
| B41554E5479Q | 47000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 13 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41554E5479Q.pdf | |
| MAL211050602E3 | 6000µF 300V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 25.3 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL211050602E3.pdf |