| Manufacturer Part Number: | ERJ-6RSJR15V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.15 OHM 5% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6RSJR15V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6RSJR15V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.15 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6RSJR15V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6RSJR15V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6RSJR15V is new and unused, you can buy ERJ-6RSJR15V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6RSJR15V.
| UPM1E152MHD6TN | 1500µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1E152MHD6TN.pdf | |
| 6.3YXJ1000MTA8X11.5 | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 6.3YXJ1000MTA8X11.5.pdf | |
| UHV1A102MPD | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1A102MPD.pdf | |
| MALREKB05FE247S00K | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.23 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05FE247S00K.pdf | |
| 50ZL680MEFCG412.5X30 | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50ZL680MEFCG412.5X30.pdf | |
| 477LBB250M2BF | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 352.74 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 477LBB250M2BF.pdf | |
| UUJ2C101MRQ6ZD | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2C101MRQ6ZD.pdf | |
| B41689K7827Q001 | 820µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 401 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41689K7827Q001.pdf | |
| B43540C5227M82 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 440 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540C5227M82.pdf | |
| 250USG1500MEFCSN30X50 | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 250USG1500MEFCSN30X50.pdf | |
| LP102M200H5P3 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 250 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | LP102M200H5P3.pdf | |
| KMH100VS821M22X30T2 | 820µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 303 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | KMH100VS821M22X30T2.pdf | |
| LXZ63VB221M10X25LL | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | LXZ63VB221M10X25LL.pdf | |
| C1206C101J1GACTU | 100pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C101J1GACTU.pdf | |
| C1812C334KARACTU | 0.33µF 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C1812C334KARACTU.pdf |