| Manufacturer Part Number: | ERJ-8BQF1R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.3 OHM 1% 1/2W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8BQF1R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8BQF1R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.3 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8BQF1R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8BQF1R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8BQF1R3V is new and unused, you can buy ERJ-8BQF1R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8BQF1R3V.
| 450HXG470MEFCSN35X45 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 450HXG470MEFCSN35X45.pdf | |
| 381LR152M200A042 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 99 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR152M200A042.pdf | |
| 860160573008 | 56µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 860160573008.pdf | |
| LNY2W682MSEG | 6800µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | LNY2W682MSEG.pdf | |
| E37F351CPN682MF92M | 6800µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 14 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | E37F351CPN682MF92M.pdf | |
| 16MS510MEFCTZ4X5 | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 16MS510MEFCTZ4X5.pdf | |
| UKL1A151KPDANATA | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1A151KPDANATA.pdf | |
| MAL216066101E3 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | MAL216066101E3.pdf | |
| UHV1C182MPD1TD | 1800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1C182MPD1TD.pdf | |
| B41896C4158M | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 143 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 125°C | B41896C4158M.pdf | |
| ESMH800VNN392MR35T | 3900µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 64 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH800VNN392MR35T.pdf | |
| B43508A5107M82 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.23 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A5107M82.pdf | |
| 381LQ471M250H042 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 353 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ471M250H042.pdf | |
| B43305E2567M80 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 230 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305E2567M80.pdf | |
| B43305C9277M80 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 500 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C9277M80.pdf |