| Manufacturer Part Number: | ERJ-8BQFR39V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 21668 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.39 OHM 1% 1/2W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8BQFR39V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8BQFR39V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.39 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8BQFR39V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8BQFR39V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8BQFR39V is new and unused, you can buy ERJ-8BQFR39V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8BQFR39V.
| ESH226M035AC3AA | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ESH226M035AC3AA.pdf | |
| EEU-FC1E681 | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1E681.pdf | |
| ALC10C103EC063 | 10000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 80 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | ALC10C103EC063.pdf | |
| 250VXH390MEFCSN25X30 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 250VXH390MEFCSN25X30.pdf | |
| B43504B9477M | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B9477M.pdf | |
| UZG1C220MCL1GB | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UZG1C220MCL1GB.pdf | |
| MAL201376109E3 | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL201376109E3.pdf | |
| MAL211639478E3 | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211639478E3.pdf | |
| 450USC220MEFCSN25X40 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 450USC220MEFCSN25X40.pdf | |
| B41605A188M2 | 1800µF 55V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 37 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41605A188M2.pdf | |
| B43501B2128M67 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B2128M67.pdf | |
| B43501B5397M62 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 340 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B5397M62.pdf | |
| 600D107F030DE4 | 100µF 30V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D107F030DE4.pdf | |
| 601D278G040JP2 | 2700µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D278G040JP2.pdf | |
| EET-UQ2E471CA | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 423 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2E471CA.pdf |