| Manufacturer Part Number: | ERJ-8BSFR12V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.12 OHM 1% 1/2W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8BSFR12V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8BSFR12V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.12 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8BSFR12V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8BSFR12V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8BSFR12V is new and unused, you can buy ERJ-8BSFR12V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8BSFR12V.
| UHE2A681MHD | 680µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE2A681MHD.pdf | |
| UPW2C101MHD | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW2C101MHD.pdf | |
| LLG2D182MELB40 | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2D182MELB40.pdf | |
| UBC1C471MNS1MS | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 150°C | UBC1C471MNS1MS.pdf | |
| UPW0J680MDD1TP | 68µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW0J680MDD1TP.pdf | |
| MAL214258109E3 | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214258109E3.pdf | |
| 227SML6R3M | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.11 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 227SML6R3M.pdf | |
| AVEZ157M16X16T-F | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | AVEZ157M16X16T-F.pdf | |
| 516D107M050MM6AE3 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D107M050MM6AE3.pdf | |
| 30D107M025CC2A | 100µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.914 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 30D107M025CC2A.pdf | |
| UUJ2E470MRQ6ZD | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2E470MRQ6ZD.pdf | |
| B41888D6128M | 1200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 34 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41888D6128M.pdf | |
| B43508A9107M82 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.23 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A9107M82.pdf | |
| 380LQ271M450H052 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 740 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ271M450H052.pdf | |
| LGY2W101MELB | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2W101MELB.pdf |