| Manufacturer Part Number: | ERJ-8BWJR013V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.013 OHM 5% 1W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8BWJR013V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8BWJR013V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.013 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8BWJR013V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8BWJR013V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8BWJR013V is new and unused, you can buy ERJ-8BWJR013V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8BWJR013V.
| EEU-FR1V181B | 180µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1V181B.pdf | |
| EGPA250ELL682MM40S | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 16 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EGPA250ELL682MM40S.pdf | |
| LGY1K682MELC45 | 6800µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1K682MELC45.pdf | |
| URS1V220MDD1TD | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1V220MDD1TD.pdf | |
| UKL2A2R2MDD1TD | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2A2R2MDD1TD.pdf | |
| UPJ0J122MHD6TO | 1200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ0J122MHD6TO.pdf | |
| ECA-2EM3R3BJ | 3.3µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2EM3R3BJ.pdf | |
| ESMG160ETD221MF11D | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG160ETD221MF11D.pdf | |
| UEP1C330MDD1TD | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UEP1C330MDD1TD.pdf | |
| MAL204864682E3 | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL204864682E3.pdf | |
| 688LBB050M2BH | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 48.76 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 688LBB050M2BH.pdf | |
| MALIEYH07BV468F02K | 6800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07BV468F02K.pdf | |
| 500D106M450FH5A | 10µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D106M450FH5A.pdf | |
| 380LX391M350K452 | 390µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX391M350K452.pdf | |
| E36D101LPN363UEM9M | 36000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D101LPN363UEM9M.pdf |