| Manufacturer Part Number: | ERJ-8BWJR022V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.022 OHM 5% 1W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8BWJR022V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8BWJR022V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.022 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8BWJR022V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8BWJR022V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8BWJR022V is new and unused, you can buy ERJ-8BWJR022V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8BWJR022V.
| 50ZLH27MEFC5X11 | 27µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 50ZLH27MEFC5X11.pdf | |
| UPM1J680MPD1TD | 68µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM1J680MPD1TD.pdf | |
| UCS2G560MND9 | 56µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCS2G560MND9.pdf | |
| 25ZLS820MEFC10X20 | 820µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 25ZLS820MEFC10X20.pdf | |
| 100YXH15MEFC6.3X11 | 15µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 100YXH15MEFC6.3X11.pdf | |
| URS1E4R7MDD1TA | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1E4R7MDD1TA.pdf | |
| UMF0J470MDD | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMF0J470MDD.pdf | |
| 25YXA1000MEFCT810X20 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 25YXA1000MEFCT810X20.pdf | |
| B43254C5107M | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254C5107M.pdf | |
| ESMH401VNN151MR25T | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.658 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH401VNN151MR25T.pdf | |
| LGY2E471MELA | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2E471MELA.pdf | |
| B43504B9157M82 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 580 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B9157M82.pdf | |
| B43305F2567M82 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 230 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305F2567M82.pdf | |
| MAL205677682E3 | 6800µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 53 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205677682E3.pdf | |
| KY16VB471M10X12LL | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | KY16VB471M10X12LL.pdf |