| Manufacturer Part Number: | ERJ-8BWJR030V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.03 OHM 5% 1W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8BWJR030V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8BWJR030V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.03 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8BWJR030V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8BWJR030V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8BWJR030V is new and unused, you can buy ERJ-8BWJR030V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8BWJR030V.
| ESMH101VSN332MR40T | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH101VSN332MR40T.pdf | |
| LGN2P391MELY35 | 390µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2P391MELY35.pdf | |
| UCY2E181MHD | 180µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2E181MHD.pdf | |
| UPW2E331MRD | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW2E331MRD.pdf | |
| URY1E102MHD | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | URY1E102MHD.pdf | |
| 80ZLH1000MEFCGC18X31.5 | 1000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 80ZLH1000MEFCGC18X31.5.pdf | |
| B43501A3157M | 150µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 440 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A3157M.pdf | |
| B43640A5277M000 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43640A5277M000.pdf | |
| B43305B5397M87 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 350 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B5397M87.pdf | |
| 601D476F250FL1 | 47µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.132 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 601D476F250FL1.pdf | |
| E36D251HPN273MEM9M | 27000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D251HPN273MEM9M.pdf | |
| UPB2G680MHD | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB2G680MHD.pdf | |
| CC0402MRX5R5BB225 | 2.2µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CC0402MRX5R5BB225.pdf | |
| C1206C475K3RACAUTO | 4.7µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C475K3RACAUTO.pdf | |
| C315C103M1U5TA | 10000pF 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) | C315C103M1U5TA.pdf |