| Manufacturer Part Number: | ERJ-8CWFR047V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.047 OHM 1% 1W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8CWFR047V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8CWFR047V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.047 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8CWFR047V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8CWFR047V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8CWFR047V is new and unused, you can buy ERJ-8CWFR047V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8CWFR047V.
| LAR2W101MELA25 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAR2W101MELA25.pdf | |
| ECE-A1HKSR22 | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1HKSR22.pdf | |
| UFW1J100MDD | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1J100MDD.pdf | |
| EEA-FC1E390H | 39µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-FC1E390H.pdf | |
| ESMG500ELLR10ME11D | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG500ELLR10ME11D.pdf | |
| EEU-TA1A222LB | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1A222LB.pdf | |
| SLP102M100A3P3 | 1000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 265 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP102M100A3P3.pdf | |
| B43305C2108M60 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C2108M60.pdf | |
| MAL215779121E3 | 120µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.4 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215779121E3.pdf | |
| TVX1C153MDD | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX1C153MDD.pdf | |
| B43505A9397M87 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 230 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A9397M87.pdf | |
| MAL210482333E3 | 33000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210482333E3.pdf | |
| DCMC103T450FN2D | 10000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 15.9 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | DCMC103T450FN2D.pdf | |
| SMG200VB681M25DLL | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 366 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMG200VB681M25DLL.pdf | |
| GRM1887U1H512JA01D | 5100pF 50V Ceramic Capacitor U2J 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1887U1H512JA01D.pdf |