| Manufacturer Part Number: | ERJ-8CWJR025V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.025 OHM 5% 1W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8CWJR025V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8CWJR025V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.025 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8CWJR025V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8CWJR025V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8CWJR025V is new and unused, you can buy ERJ-8CWJR025V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8CWJR025V.
| 381LR561M200H042 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR561M200H042.pdf | |
| 225SMH050MHR | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 90.43 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 225SMH050MHR.pdf | |
| LGY1V332MELZ25 | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1V332MELZ25.pdf | |
| EEU-FM1E331LB | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1E331LB.pdf | |
| 63YXA330MEFCT810X20 | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 63YXA330MEFCT810X20.pdf | |
| EEU-FM0J682B | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EEU-FM0J682B.pdf | |
| MAL213661331E3 | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL213661331E3.pdf | |
| MAL215253479E3 | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL215253479E3.pdf | |
| TVX0J222MCD | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX0J222MCD.pdf | |
| 100YXG680MEFC18X31.5 | 680µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 100YXG680MEFC18X31.5.pdf | |
| ESMQ161VSN681MP30S | 680µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ161VSN681MP30S.pdf | |
| EGPD500ELL362MM40H | 3600µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 23 mOhm 3000 Hrs @ 135°C | EGPD500ELL362MM40H.pdf | |
| B43644B5397M000 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43644B5397M000.pdf | |
| B43508B5337M60 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 370 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B5337M60.pdf | |
| B43455A6337M | 330µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10000 Hrs @ 85°C | B43455A6337M.pdf |