| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF10R5V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10.5 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF10R5V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF10R5V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10.5 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF10R5V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF10R5V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF10R5V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF10R5V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF10R5V.
| LGN2C821MELZ35 | 820µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2C821MELZ35.pdf | |
| 25TXV47M6.3X8 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 300 mOhm 1000 Hrs @ 125°C | 25TXV47M6.3X8.pdf | |
| EKMH401VSN101MQ25S | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.486 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH401VSN101MQ25S.pdf | |
| EKMQ161VSN681MP30S | 680µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ161VSN681MP30S.pdf | |
| B43505A2337M | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 390 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A2337M.pdf | |
| B43254B4397M | 390µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254B4397M.pdf | |
| B43540C2687M7 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540C2687M7.pdf | |
| B43508H2687M87 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 170 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508H2687M87.pdf | |
| MVE63VC47RMH10TP | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4.232 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | MVE63VC47RMH10TP.pdf | |
| GRM1885C2A271JA01D | 270pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C2A271JA01D.pdf | |
| LMK105F223ZV-F | 0.022µF 10V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | LMK105F223ZV-F.pdf | |
| GCM1885C1H6R3DA16D | 6.3pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GCM1885C1H6R3DA16D.pdf | |
| K151K15C0GH55L2 | 150pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K151K15C0GH55L2.pdf | |
| VJ0603D3R9DLAAC | 3.9pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D3R9DLAAC.pdf | |
| VJ0402D3R3DLCAJ | 3.3pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | VJ0402D3R3DLCAJ.pdf |