| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF10R7V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 47549 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10.7 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Request inventory verification / Request inventory verification |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF10R7V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF10R7V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10.7 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF10R7V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF10R7V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF10R7V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF10R7V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF10R7V.
| UHW1H221MPD | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1H221MPD.pdf | |
| EKZE350ELL271MH20D | 270µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EKZE350ELL271MH20D.pdf | |
| 50YXH100MEFC8X11.5 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 50YXH100MEFC8X11.5.pdf | |
| SK471M010ST | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 540 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SK471M010ST.pdf | |
| UVK2G221MRD | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2G221MRD.pdf | |
| LLS1V123MELA | 12000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1V123MELA.pdf | |
| UPA1C681MPD6TD | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UPA1C681MPD6TD.pdf | |
| UPS0J221MED1TA | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS0J221MED1TA.pdf | |
| UKL1H330KPDANATD | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1H330KPDANATD.pdf | |
| AVE686M63G24T-F | 68µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.44 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE686M63G24T-F.pdf | |
| AHA337M25G24B-F | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 800 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA337M25G24B-F.pdf | |
| MAL215066681E3 | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | MAL215066681E3.pdf | |
| ELXZ160ELL472MM25S | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXZ160ELL472MM25S.pdf | |
| 108TMA063M | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 166 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 108TMA063M.pdf | |
| 688LBB050M2BH | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 48.76 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 688LBB050M2BH.pdf |