| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF1152V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 39010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11.5K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF1152V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF1152V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11.5k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF1152V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF1152V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF1152V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF1152V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF1152V.
| UVP1J100MED1TD | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1J100MED1TD.pdf | |
| UVY2E330MPD1TD | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2E330MPD1TD.pdf | |
| ECE-V0JA331P | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | ECE-V0JA331P.pdf | |
| 100RX3047M10X16 | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C | 100RX3047M10X16.pdf | |
| UVR1C153MRD6 | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1C153MRD6.pdf | |
| EEE-HD1J100P | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEE-HD1J100P.pdf | |
| UCX1V681MNQ1MS | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 70 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1V681MNQ1MS.pdf | |
| MAL214250331E3 | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214250331E3.pdf | |
| UFG1A471MPM | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1A471MPM.pdf | |
| B43866A1476M | 47µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 7.1 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 125°C | B43866A1476M.pdf | |
| 200KXW180MEFC12.5X35 | 180µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 200KXW180MEFC12.5X35.pdf | |
| 277LMH350M2BF | 270µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 921.04 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 277LMH350M2BF.pdf | |
| 200MXC820MEFCSN30X30 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 200MXC820MEFCSN30X30.pdf | |
| B43501C5227M2 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 600 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501C5227M2.pdf | |
| B43504E2158M87 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2158M87.pdf |