| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF1153V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 144010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 115K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF1153V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF1153V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 115k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF1153V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF1153V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF1153V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF1153V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF1153V.
| EEU-FC1C152S | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1C152S.pdf | |
| UVK2C331MHD | 330µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2C331MHD.pdf | |
| 10MS515MEFCTZ4X5 | 15µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 10MS515MEFCTZ4X5.pdf | |
| ECE-A0GKA471 | 470µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A0GKA471.pdf | |
| 50RX304.7M8X11.5 | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C | 50RX304.7M8X11.5.pdf | |
| EMLA250ADA101MF80G | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EMLA250ADA101MF80G.pdf | |
| UVY2E330MPD | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2E330MPD.pdf | |
| UPM1K101MHD6 | 100µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1K101MHD6.pdf | |
| UVY2E680MHD | 68µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2E680MHD.pdf | |
| 420BXW39MEFC10X40 | 39µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 420BXW39MEFC10X40.pdf | |
| MAL211926221E3 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 650 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211926221E3.pdf | |
| ELXM201VSN391MQ30S | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM201VSN391MQ30S.pdf | |
| 337LBB350M2ED | 330µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 337LBB350M2ED.pdf | |
| TVA1318.3 | 2500µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1318.3.pdf | |
| CGS142T450V4L | 1400µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 69 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS142T450V4L.pdf |