| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF1271V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.27K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF1271V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF1271V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.27k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF1271V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF1271V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF1271V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF1271V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF1271V.
| 860080373006 | 120µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860080373006.pdf | |
| 860020373008 | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020373008.pdf | |
| 860020773012 | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020773012.pdf | |
| UFG2A331MHM | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG2A331MHM.pdf | |
| B43644A9477M000 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 200 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43644A9477M000.pdf | |
| UVK2DR33MED | 0.33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2DR33MED.pdf | |
| ESMG250EC5100ME11D | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG250EC5100ME11D.pdf | |
| MAL209751478E6 | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL209751478E6.pdf | |
| UPM2D4R7MPD | 4.7µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM2D4R7MPD.pdf | |
| SLPX563M010H5P3 | 56000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 13 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX563M010H5P3.pdf | |
| AFK338M25R44VT-F | SMT-AL(V-CHIP) | AFK338M25R44VT-F.pdf | |
| EKMR401VSN121MP25S | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMR401VSN121MP25S.pdf | |
| B43305C2687M62 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 190 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C2687M62.pdf | |
| ESMQ401VSN821MA45T | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ401VSN821MA45T.pdf | |
| MAL216246223E3 | 22000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 29 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL216246223E3.pdf |