| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF1273V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 127K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF1273V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF1273V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 127k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF1273V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF1273V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF1273V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF1273V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF1273V.
| ECA-1VHG331 | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-1VHG331.pdf | |
| EKZM350ELL222ML25S | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZM350ELL222ML25S.pdf | |
| UPZ2W820MHD | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPZ2W820MHD.pdf | |
| 860020473008 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020473008.pdf | |
| 100YXA10MEFCCE5X11 | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 100YXA10MEFCCE5X11.pdf | |
| 16YXG470MEFCT810X12.5 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 16YXG470MEFCT810X12.5.pdf | |
| ECE-A1HN330UB | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A1HN330UB.pdf | |
| SXR102M010ST | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 250 mOhm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | SXR102M010ST.pdf | |
| 420KXW27MEFC10X35 | 27µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 420KXW27MEFC10X35.pdf | |
| 250BXC68MEFCGC16X20 | 68µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 250BXC68MEFCGC16X20.pdf | |
| SXR821M035ST | 820µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 190 mOhm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | SXR821M035ST.pdf | |
| LLS2Z102MELA | 1000µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2Z102MELA.pdf | |
| 678D227M050DM4J | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 240 mOhm @ 20Hz | 678D227M050DM4J.pdf | |
| ESMQ201VRD272MA50S | 2700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ201VRD272MA50S.pdf | |
| KY16VB472M16X31LL | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | KY16VB472M16X31LL.pdf |