| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF12R1V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 29010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 12.1 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF12R1V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF12R1V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 12.1 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF12R1V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF12R1V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF12R1V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF12R1V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF12R1V.
| UWG1H330MNL1GS | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWG1H330MNL1GS.pdf | |
| ECE-A1VKA100B | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1VKA100B.pdf | |
| EKY-500ETD100ME11D | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKY-500ETD100ME11D.pdf | |
| 50SKV3.3M4X5.5 | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | 50SKV3.3M4X5.5.pdf | |
| UPM1E221MPD1TA | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM1E221MPD1TA.pdf | |
| MAL203037339E3 | 33µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 5.31 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL203037339E3.pdf | |
| EKYA250ELL152MK20S | 1500µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYA250ELL152MK20S.pdf | |
| EGPD350ELL332MU35H | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 23 mOhm 3000 Hrs @ 135°C | EGPD350ELL332MU35H.pdf | |
| EKMH250VSN123MA25T | 12000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 41 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH250VSN123MA25T.pdf | |
| B41505A7109M2 | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 26 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A7109M2.pdf | |
| E82D501VSN331MR50T | CAP ALUM 330UF 500V RADIAL | E82D501VSN331MR50T.pdf | |
| 600D167G060DX4 | 160µF 60V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D167G060DX4.pdf | |
| MAL210253152E3 | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 90 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210253152E3.pdf | |
| B36D301LPN401TD79N | 400µF 300V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | B36D301LPN401TD79N.pdf | |
| CGS402T200U4C | 4000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 23 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS402T200U4C.pdf |