| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF1370V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 79010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 137 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF1370V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF1370V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 137 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF1370V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF1370V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF1370V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF1370V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF1370V.
| UWX1HR22MCL1GB | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWX1HR22MCL1GB.pdf | |
| ULV2C220MNL1GS | 22µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | ULV2C220MNL1GS.pdf | |
| ELG687M200AQ6AA | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 121 mOhm @ 20kHz 2000 Hrs @ 105°C | ELG687M200AQ6AA.pdf | |
| 381LR182M200A452 | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 83 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR182M200A452.pdf | |
| 400BXC1.5MEFCTA8X11.5 | 1.5µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 400BXC1.5MEFCTA8X11.5.pdf | |
| UPJ1J470MPD | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPJ1J470MPD.pdf | |
| MAL202138338E3 | 3.3µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 44 Ohm 2500 Hrs @ 85°C | MAL202138338E3.pdf | |
| 450BXF22MWU12.5X20 | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 450BXF22MWU12.5X20.pdf | |
| B41231A4129M | 12000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B41231A4129M.pdf | |
| EGPD500ELL132MM20H | 1300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 42 mOhm 3000 Hrs @ 135°C | EGPD500ELL132MM20H.pdf | |
| SLP331M250E1P3 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP331M250E1P3.pdf | |
| LAK2G680MELA25 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAK2G680MELA25.pdf | |
| B43252D6686M | 68µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252D6686M.pdf | |
| MAL211946102E3 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 210 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211946102E3.pdf | |
| 510DX567M063EN5D | 560µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | 510DX567M063EN5D.pdf |