| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF13R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 34010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13.3 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF13R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF13R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13.3 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF13R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF13R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF13R3V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF13R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF13R3V.
| EKZE630ELL182MM40S | 1800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE630ELL182MM40S.pdf | |
| UPW2A330MPD6TD | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW2A330MPD6TD.pdf | |
| ECE-A0JN332U | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A0JN332U.pdf | |
| ECA-2CM3R3B | 3.3µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2CM3R3B.pdf | |
| ELXY350ETD121MJC5S | 120µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXY350ETD121MJC5S.pdf | |
| 80ZLH82MEFCT810X12.5 | 82µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 80ZLH82MEFCT810X12.5.pdf | |
| EEE-FK1A681GP | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1A681GP.pdf | |
| UUJ2A221MNQ6MS | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2A221MNQ6MS.pdf | |
| ERLA181LIN152KR50M | 1500µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | ERLA181LIN152KR50M.pdf | |
| MAL211945472E3 | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 90 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211945472E3.pdf | |
| B41550E7159Q | 15000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 15 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | B41550E7159Q.pdf | |
| UHV-11A | 1000pF 50000V (50kV) Ceramic Capacitor Z5T Disk, Metal Fitting - Threaded 1.890" Dia x 1.378" L (48.00mm x 35.00mm) | UHV-11A.pdf | |
| CGA3E2C0G1H272J080AA | 2700pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2C0G1H272J080AA.pdf | |
| C3216X7R2J153K130AA | 0.015µF 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X7R2J153K130AA.pdf | |
| UMJ107BB7104KAHT | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | UMJ107BB7104KAHT.pdf |