| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF14R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 64010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 14.3 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF14R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF14R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 14.3 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF14R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF14R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF14R3V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF14R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF14R3V.
| UWX1HR22MCL1GB | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWX1HR22MCL1GB.pdf | |
| 400LSG3300MNB64X139 | 3300µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | 400LSG3300MNB64X139.pdf | |
| EEU-EB1J101BJ | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1J101BJ.pdf | |
| 380LX333M050A082 | 33000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 15 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX333M050A082.pdf | |
| UVY2AR22MDD1TA | 0.22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2AR22MDD1TA.pdf | |
| UKL2A4R7MDD | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2A4R7MDD.pdf | |
| EGXL350ELL221MJ16S | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | EGXL350ELL221MJ16S.pdf | |
| 511D107M040CC4D | 100µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.939 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 511D107M040CC4D.pdf | |
| 200HXG680MEFCSN22X45 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 200HXG680MEFCSN22X45.pdf | |
| 381LX183M025K042 | 18000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX183M025K042.pdf | |
| B43601C2108M82 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601C2108M82.pdf | |
| 39D257G075JE7 | 250µF 75V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D257G075JE7.pdf | |
| MAL212325471 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 700 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212325471.pdf | |
| MLP203M025EB1D | 20000µF 25V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 34 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP203M025EB1D.pdf | |
| CGS324U050X8L | 320000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS324U050X8L.pdf |