| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF1543V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 154K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF1543V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF1543V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 154k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF1543V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF1543V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF1543V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF1543V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF1543V.
| B41888C4477M | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 116 mOhm @ 10kHz 7000 Hrs @ 105°C | B41888C4477M.pdf | |
| MLP222M063EK0A | 2200µF 63V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 101 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | MLP222M063EK0A.pdf | |
| LLS2D681MELA | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2D681MELA.pdf | |
| 381LQ151M450H042 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.216 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ151M450H042.pdf | |
| UPS1J220MED | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1J220MED.pdf | |
| UKW2A2R2MDD1TA | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW2A2R2MDD1TA.pdf | |
| SXR102M6R3ST | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 290 mOhm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | SXR102M6R3ST.pdf | |
| MAL214035331E3 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | MAL214035331E3.pdf | |
| MAL214261015E3 | 100µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214261015E3.pdf | |
| ELXS501VSN181MA30S | 180µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS501VSN181MA30S.pdf | |
| 53D182G050GJ7 | 1800µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D182G050GJ7.pdf | |
| E32D401HPS102MC79M | 1000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 143.3 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D401HPS102MC79M.pdf | |
| E81D151VNT722MUA5T | CAP ALUM 7200UF 150V RADIAL | E81D151VNT722MUA5T.pdf | |
| E36D201HPN153MDE3M | 15000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 12.1 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D201HPN153MDE3M.pdf | |
| CGS373U050R5L | 37000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 12 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS373U050R5L.pdf |