| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF15R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 15.4 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF15R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF15R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 15.4 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF15R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF15R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF15R4V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF15R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF15R4V.
| LGR2D331MELZ30 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2D331MELZ30.pdf | |
| 450MXG390MEFCSN35X35 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 450MXG390MEFCSN35X35.pdf | |
| 474CKR100M | 0.47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 282.19 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 474CKR100M.pdf | |
| 25MS5100MEFC8X5 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 25MS5100MEFC8X5.pdf | |
| AFK226M50D16B-F | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 880 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK226M50D16B-F.pdf | |
| MAL202127229E3 | 22µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 8 Ohm @ 100Hz 2500 Hrs @ 85°C | MAL202127229E3.pdf | |
| MAL213655471E3 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | MAL213655471E3.pdf | |
| 30D157M050DC2A | 150µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 30D157M050DC2A.pdf | |
| B41890B5228M | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 34 mOhm @ 10kHz 15000 Hrs @ 105°C | B41890B5228M.pdf | |
| 380LQ122M200J052 | SNAPMOUNTS | 380LQ122M200J052.pdf | |
| 30D476M250GH5A | 47µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 3.384 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 30D476M250GH5A.pdf | |
| MAL209427331E3 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 420 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL209427331E3.pdf | |
| B43501A5397M67 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 340 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A5397M67.pdf | |
| 50MS70.47MEFCTZ4X7 | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 50MS70.47MEFCTZ4X7.pdf | |
| CGA3E2NP02A221J080AA | 220pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2NP02A221J080AA.pdf |