| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF2103V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 39914 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 210K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF2103V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF2103V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 210k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF2103V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF2103V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF2103V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF2103V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF2103V.
| 380LX331M400A032 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 502 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX331M400A032.pdf | |
| SK3R3M250ST | 3.3µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 60.32 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SK3R3M250ST.pdf | |
| EMZF160ADA220ME73G | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | EMZF160ADA220ME73G.pdf | |
| EKMH401VNN471MR50T | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMH401VNN471MR50T.pdf | |
| LGY2D821MELB | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2D821MELB.pdf | |
| 601D108G050GJ2 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D108G050GJ2.pdf | |
| E36D251HLN103ME92M | 10000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 18.8 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D251HLN103ME92M.pdf | |
| B43455A5338M | 3300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 54 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43455A5338M.pdf | |
| 16YK220MTA6.3X11 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 16YK220MTA6.3X11.pdf | |
| 6.3YK1000MEFCTA8X11.5 | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 6.3YK1000MEFCTA8X11.5.pdf | |
| FK22X7R1H225K | 2.2µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm) | FK22X7R1H225K.pdf | |
| GRM155R72A222KA01D | 2200pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155R72A222KA01D.pdf | |
| C4532X7R1H105K160KA | 1µF 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C4532X7R1H105K160KA.pdf | |
| CC0805KRX7RABB221 | 220pF 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CC0805KRX7RABB221.pdf | |
| GMK316B7105KLHT | 1µF 35V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GMK316B7105KLHT.pdf |